Yüksel İnşaat İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

Yüksel İnşaat Tarihçe

Yüksel İnşaat, Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından biridir. Kuruluş tarihi 1963’e kadar dayanmaktadır. O dönemlerde inşaat sektörü henüz gelişmemiş ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde baraj, yol ve köprü inşaatlarına başlanmıştı. Yüksel İnşaat da bu sektöre hizmet vermek üzere kuruldu.

 1. 1963-1970: Kuruluş ve İlk Projeler
 2. 1970-1980: Büyüme Ve Yeni Projeler
 3. 1980-2000: Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliği Ve Daha Fazla Büyüme

Bu dönemlerde Yüksel İnşaat, büyük projeleri üstlenmeye başladı. Türkiye’nin birçok şehrinde kamu binaları, altyapı projeleri, askeri binalar, hastaneler ve okullar inşa edildi. Aynı zamanda Yüksel İnşaat, Yapı Endüstri Merkezi (YEM) kurarak inşaat malzemeleri üretimine de girdi.

 • 2000-2010: Uluslararası Arenaya Adım
 • 2010-Günümüz: Çok Çeşitli Alanlarda Faaliyetler

Yüksel İnşaat, 2000’li yıllarda uluslararası alanda da başarılı projelere imza attı. Afrika, Ortadoğu ve Asya’nın farklı yerlerinde enerji santralleri, barajlar ve sulama projeleri gerçekleştirdi. Bu projelerle birlikte şirket, İnşaat Mühendisleri Odası tarafından “Yılın İnşaat Şirketi” seçilerek başarısını perçinledi.

KuruluşTarihi ProjeUlusal ÖdüllerUluslararası Projeler
1963Karakaya Barajı7 Ulusal ÖdülLibya, Suudi Arabistan, Kenya
1972Beytepe Yerleşkesi5 Ulusal ÖdülKazakistan, Gürcistan, Türkmenistan
1990Diyarbakır 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı Binası3 Ulusal ÖdülSuriye, Yemen, Pakistan

Şirket, günümüzde de altyapı, kentsel dönüşüm, enerji, sağlık, turizm ve savunma sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Sahip olduğu deneyim ve tecrübe ile projelerin tüm aşamalarında hizmet veren Yüksel İnşaat, inovasyon ve sürdürülebilirliği de projelerinde ön planda tutmaktadır.

İş Başvurusu İçin Gerekenler

Bir iş başvurusu yaparken, doğru hazırlık yapmak son derece önemlidir. Başvuruda bulunduğunuz şirketin iş ilanının gerekliliklerini belirlediği gibi, sizin de birtakım gereksinimleri yerine getirmeniz gerekiyor. İş başvurusu için gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Özgeçmiş: Başvurularınızda, özgeçmişiniz en önemli belge olacaktır. Bu nedenle, özgeçmişinizi dikkatli bir şekilde hazırlamalısınız. Özgeçmişinizde, kişisel bilgilerinizin yanı sıra, eğitim ve iş deneyimleriniz hakkında da bilgi vermelisiniz.
 • İş Başvuru Formu: İş ilanında belirtilmiş ise, iş başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmanız gerekiyor. Formda yer alan bilgiler, başvurunuzun değerlendirilmesinde etkili olabilir.
 • Referans Mektupları: Bazı şirketler referansların istenildiğini belirtirler. Bu nedenle, önceden hazırlanmış referans mektuplarınızı yanınızda bulundurmanızda fayda var.

İş başvurusu yapmadan önce, şirketin web sitesi ve/veya sosyal medya hesaplarını incelerseniz, size ilan edilen pozisyon hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, şirket hakkında genel bilgi sahibi olmanız da iş başvurunuzun iyi bir seviyede olmasını sağlayacaktır.

Yüksel İnşaat’ın İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Yüksel İnşaat, inşaat sektöründe lider firmalardan biridir. Siz de bu başarılı firma bünyesinde çalışmak istiyorsanız, Yüksel İnşaat’ın iş ilanlarına başvurmanız gerekmektedir. Peki, bu başvuru süreci nasıl gerçekleştirilir?

Öncelikle, Yüksel İnşaat’ın resmi web sitesine girerek “İş İlanları” bölümüne ulaşabilirsiniz. Bu bölümde, Yüksel İnşaat tarafından açılmış olan pozisyonlar yer almaktadır. Açılan pozisyonlardan size uygun olanı seçerek, ilgili başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda sizden, kişisel bilgileriniz, eğitim durumunuz, iş deneyimleriniz ve referanslarınız gibi bilgiler istenecektir.

 • Yüksel İnşaat’ın iş ilanlarına başvurmak için;
 • Resmi web sitesindeki “İş İlanları” bölümüne gitmelisiniz.
 • Açılan pozisyonlardan kendinize uygun olanı seçin.
 • Başvuru formunu doldurun.

Başvuru formunu doldurduktan sonra, en kısa sürede Yüksel İnşaat yetkilileri sizinle iletişime geçecektir. Başvurunuzun değerlendirilmesi sürecinde, gerekli görülmesi halinde, telefon veya yüz yüze görüşme yapılabilir. Eğer başvurunuz kabul edilirse, size pozisyon ve maaş konusunda bilgi verilecektir. Ayrıca işe başlamadan önce bazı belgeler imzalamanız gerekmektedir.

Başvuru Süreci Özeti
1. Resmi web sitesine girin ve “İş İlanları” bölümüne ulaşın.
2. Açılan pozisyonlardan kendinize uygun olanı seçin.
3. İlgili başvuru formunu doldurun.
4. Yüksel İnşaat yetkilileri sizinle iletişime geçecektir.
5. Kabul edilmeniz halinde, pozisyon ve maaş konusunda bilgi verilecektir.

Başvuru sürecinde, önemli olan şey doğru pozisyonu seçmeniz ve başvuru formunu doldururken detaylı bilgi vermenizdir. Yüksel İnşaat bu bilgiler ışığında başvuruları değerlendirmekte ve uygun gördüğü adayları işe almaktadır. İş ilanlarına başvurmak için doğru zaman her zaman şimdidir.

Yüksel İnşaat’ın İşe Alım Süreci

Yüksel İnşaat, ülkemizde adından sıkça bahsettiren bir inşaat firmasıdır. Gerekli niteliklere sahip çalışanlarını bünyesinde bulunduran Yüksel İnşaat, geniş bir işe alım sürecine sahiptir. İş başvuruları da internet üzerinden alınmaktadır. İşe alım süreci hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İşe alım sürecinde ilk olarak iş başvurusu yapmanız gerekmektedir. İş başvuruları internet üzerinden firmaya gönderilmektedir. Bunun için Yüksel İnşaat resmi web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, eğitim durumunuz, iş tecrübeniz ve referanslarınız gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulmasının ardından, başvuru sahipleri ön elemeye tabii tutulmaktadır.

 • Ön Eleme Aşaması:
 • Başvuru formunu dolduran adayların öz geçmişleri incelenir.
 • Adayların mesleki tecrübeleri, eğitim durumları, dil becerileri, referansları, alınan sertifikalar gibi unsurlar değerlendirilir.
 • Belirli bir puana sahip olan başvuru sahipleri, sözlü ya da yazılı bir sınavla karşı karşıya gelebilir.

Ön elemeyi geçen adaylar, mülakat aşamasına geçer. Mülakatta, adayların iş tecrübesi, motivasyonu, iletişim ve problem çözme becerileri değerlendirilir. Yüksel İnşaat’ın işe alım sürecinde adayların insan ilişkileri, takım çalışması, yönetim becerileri gibi konularda yeterli donanıma sahip olması önemlidir.

Mülakat Aşaması:Değerlendirme Kriterleri:
1. Mülakatİş tecrübesi, kişisel özellikler, takım çalışması, uyum, insan ilişkileri, motivasyon, özgüven.
2. MülakatYönetim becerileri, problem çözme, müşteri odaklılık, proaktif düşünme becerisi, karar alma ve baskı altında çalışma, profesyonel yaklaşım.

Eğer mülakat aşamasından da başarılı bir şekilde geçerseniz, Yüksel İnşaat bünyesinde çalışmaya hak kazanırsınız. İşe alım sürecinde, adayların teknik bilgileri kadar sosyal ve kişisel özellikleri de önemlidir. Yüksel İnşaat, sektörde sürdürdüğü liderlik pozisyonunu çalışanlarının tecrübe, kalite ve profesyonellikle ilgili eğitimlerine de borçludur.

Öne Çıkan Kariyer Fırsatları Ve Pozisyonlar

Yüksel İnşaat, inşaat sektöründe faaliyet gösteren lider firmalardan biridir. 1963 yılında kurulan firma, bugüne kadar birçok büyük projede yer almıştır. Yapılan projeler arasında oteller, alışveriş merkezleri, hastaneler ve konutlar bulunmaktadır. Firma, kalitesi ve güvenirliliği ile sektörde öne çıkmaktadır. Yüksel İnşaat olarak her geçen gün büyümekte ve yeni projelere imza atmaktayız. Bu projeler için de yeni çalışanlar alımı yapıyoruz.

Yüksel İnşaat‘ta çalışmak isteyen adayların belirli koşulları sağlaması gerekmektedir. Bunlar arasında üniversitelerin inşaat mühendisliği, mimarlık, elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olmak yer almaktadır. Adayların aynı zamanda mesleki tecrübesinin de bulunması ve ilgili iş tecrübesine sahip olması gerekmektedir.

Yüksel İnşaat’ın işe alım süreci oldukça titiz ve objektif bir şekilde yürütülmektedir. İlk adımda başvuru yapılan pozisyonun niteliklerine uygun olup olmadığına bakılır. Eğer uygun ise adaylar ön elemeye alınır. Ardından adaylara bir test uygulanır ve mülakat aşamasına geçilir. Bu mülakatta adayların bilgi birikimi, tecrübesi ve kişisel özelliklerine bakılır. Başarılı olan adaylar, firma bünyesinde çalışmaya hak kazanır.

 • Proje yöneticisi: Proje yöneticisi olarak çalışan kişi, projelerin yönetiminden sorumludur.
 • Mimar: Mimar çalışanlarımız, projelerin tasarımını yapar ve proje boyunca teknik desteği sağlar.
 • İnşaat mühendisi: İnşaat mühendisleri, inşaat projelerinin tasarımından inşasına kadar süren süreçte görev alır.
 • Teknik çizim elemanı: Teknik çizim elemanları, projelerin çizim işlemlerini yaparlar.
PozisyonYöneticilik Pozisyon Durumu
Proje yöneticisiVar
MimarYok
İnşaat mühendisiVar
Teknik çizim elemanıYok

Özetle, Yüksel İnşaat sektörün lider firmalarından biridir ve yeni projelerle büyümeye devam etmektedir. İş başvurularında adayların bazı kriterleri sağlaması gerekmektedir. Adayların mülakatlardan başarılı olması durumunda firmada çalışmaya başlamaları mümkündür. Firma bünyesinde proje yöneticisi, inşaat mühendisi ve teknik çizim elemanı gibi pozisyonlar bulunmaktadır.

32 yorum

 1. erzincan da ikamet ediyorum lastikli loder operatörüyüm iş tecrübem 15 yıllık degabajda taş ocaklarında yol firmalarında çalıştım acil işe ihtiyacım var

 2. MERHABA ŞİRKETİNİZDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM MESLEĞİM İNŞAATÇILIK KALIP DUVAR SIVA ALÇI GİBİ İŞLERİ YAPARIM E SINIFI EHLİYETİM VARDIR TEL 0543 469 44 86

 3. Selam ben sabri meslegim kamyon karosor imalatcisiyim. 8 yildir kazakhistan almatada ahsel insaatda kaynakci usta basi olarak calistim. 2 aydir bosum is ariyorum.tlefonum.+905462219706.

  • Mardin ili dargecit ilçesinde ikamet etmekteyim.1988 doğumlu olup 15 yillik yurt dışında ve yurt içinde iş deneyimim bulunmaktadır. Daha önce formenlik yapıp yurt içi ve yurt dışına (türkmenistan,azerbeycan,çeçenistan, kazakistan,ürdün,ırak,kıbrıs v.s.) gibi ülkelere alt yapı,iskele,kalıp alanlarda çalışıp işçi götürdüm.şirketinizin yurt içi ve özellikle yurtdışında sizler çalışmak ıstiyorum. 05426390570 nolu numaradan irtibata geçebilirsiniz.

 4. 15 YILLIK KALIP VE SIVA USTASIYIM EKİP OLARAK CEZAYİRDEN YENİ GELDİK TEKRAR YURT DIŞINDAKİ SANTİYENİZDE EKİP OLARAK ÇALIŞMAK İSTİYORUZ KALIPÇIYIZ ÜLKE FARK ETMEZ SAYGILARIMIZLA TEL 05325608488

 5. Yol, duble yol ağırlıklı havaalanları ve baraj inşaatlarında kodlu çalışmalarımla mesleğimde uzman,(E,G)Ehliyetli yurtdışı tecrübeli 33 yıllık Grader Oparatörüyüm.Angara 1969 dğlmlu yeni emekliyim. Yüksel inşaat aile bünyesinde görev almak isdiyorum. Yurtdışı ve yurtiçi farketmez. tel.05377046389

 6. 13 yılı aşkın hazır beton santral operatörüyüm yaşım 35 ,kullandığım sistemler,pi-mak,semix,endos,güriş,vuruşkan,meka ve tekno sistem kullandım bu santrallerin hem mobil hemde sabit santrallerini kullandım kullanamıyacağım makina ve sistem yoktur,kuru beton ürettim 4 yıl boyunca piyasa betonu ve proje işlerinde santralci olarak çalıştım ,en son hızlı tren projesi için travers betonu yani kuru beton ürettim ve otoban köprüleri için kiriş betonu,menfez,elevasyon betonları ürettim santalciyim iş arıyorum irtibat ; 0543 937 2499

  • Mardin ili dargecit ilçesinde ikamet etmekteyim.1988 doğumlu olup 15 yillik yurt dışında ve yurt içinde iş deneyimim bulunmaktadır. Daha önce formenlik yapıp yurt içi ve yurt dışına (türkmenistan,azerbeycan,çeçenistan, kazakistan,ürdün,ırak,kıbrıs v.s.) gibi ülkelere alt yapı,iskele,kalıp alanlarda çalışıp işçi götürdüm.şirketinizin yurt içi ve özellikle yurtdışında sizler çalışmak ıstiyorum. 05426390570 nolu numaradan irtibata geçebilirsiniz.

 7. Merhaba ben Çelik imalat ustasıyım 1997 yılında gama aş Özbekistan şantiyesinde çalıştım Demirle alakalı her işi yaparım Yurtdışında çalışmak istiyorum tel:0532 714 38 21

 8. Kalip demir duvar ustasiyim 2001/2013 yillari arainda s.arbistanda calistim/ yabanci dil arapca/ soforluyum var+ arap ehliyetim var sizlerle calismak isterim 05397355950

 9. makınalı alcı sıva saten alcı kara sıva dıs cepe ısı yalıtım ustasıyım 8 yıllık yurt dısı tecrubem var urdunde de sızınle calısmıstım sızınle tekrar calısmak ısterım

 10. selamun aleykum ismim ferhat 1982 dogumluyum insaat kalip duvar demir ustasiyim panel kalip pre ve ahsap kalip kalipci belgem var yuksel insaatla kazakistanda calistim arabistan irakda insaat sirketlerinde calistim 15 yildir insaat sektorunde calisyorum yurt disinda yuksel insaatla calismak istiyorum 5532713041 Ferhat

 11. Aşçı Başı. ve aşçı İŞ DENEYİMİ bu meslekten -21 – yıldır çalışıyorum ..” sulu yemeklerin her çeşitini biliyorum – ayrıca tatlı çeşitlerini biliyorum ayrıca döner ustasıyım et ve tavuk dönerini biliyorum – ayrıca hamur mamüllerinde poğça börek biliyorum . 6 . yıl. restorant ‘ta aşçı olarak çalıştım . 18 ay . askerde . tugayda aşçı olarak askerlik görevimi yaptım. 5000. kişiye her gün yemek yaptım böylece askerlik görevimi yaptım. konur inşata ta yozgat yerköy şantiyesinde arazi sulama kanal pırojesinde . 8 . yıl ” aşçı başı olarak çalıştım. 1200 . kişiye toplu yemek yaptım . iş bitimi sonrası palmira inşaat ta rusiyda dağistan mağaç kalede .4 . yıl çalıştım . 2000 kişiye . aşçı başı olarak yemek yaptım . rusiya perimde lider sıtroy inşaat . 3 . yıl aşçı başı olarak çalıştım 1.600 . kişiye yemek yaptım .. aşçılık sertifikam var ” çalışma şekilimiz Mutfakta çalışan aşçı, aşçı yardımcısı, bulaşıkçı ve servis elemanlarının koordineli olarak çalışmasını sağlamak Malzeme ve eşyaların en iyi bir şekilde kullanılması ve muhafazası için tedbirler almak, yiyecek maddelerinin israfını önlemek Mutfakta çalışanların sağlık şartlarına riayet etmelerini kontrol etmek,
  Her türlü mutfak araç ve gereci (bıçak, tencere, karavana, mikser vb.),Havagazı fırını, elektrikli fırın, ızgara, fritöz,Hamur yoğurma makinesi, sebze doğrama makinesi, ekmek kesme makinesi, salam ve kıyma makinesi, buharlı istim (sebze, et pişirirken ) buz dolabı gibi aletler kulanırız.
  Yemekhane için gerekli malzemenin ihtiyaç planlamasını yapmak Aylık yemek listesi hazırlayarak şefin tasdikine sunmak Günlük yemek ve erzak ile yemek masaların tertip, düzen ve ihtiyaçlarını kontrol etmek, eksikliklerini tamamlattırmak Gıda maddelerinin alım ve muhafazasında gerekli tüm önlemleri almak Yemekhane personelinin temizliğe ve sağlık kaidelerine uygun olarak özel itina göstermelerini sağlamak Yemek pişirilmesi ve sunumunun zamanında yapılmasını sağlamak, Pişirilen yemeğin sağlıklı, sıhhî ortamlarda hazırlanması için gerekli önlemleri almak, Yemekhane demirbaşlarının düzgün kullanılmasını ve muhafazasını sağlamak. Yemekhane hizmetlerinde çalışan şirket personelinin işlerini en iyi şekilde ve zamanında yapmalarını sağlamak, puantajlarını tutmak ilgili yerlere ulaştırmak. yurtdışı işi ariyorum. çalışmak için iş arıyorum. TEL. O546 425 36 50 – 0536 837 45 63.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*