Yozgat Belediyesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

YOZGAT BELEDİYESİ PERSONEL HAKLARI

Yozgat Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Yozgat iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalın. İç Anadolu’da Ankara’ya oldukça yakın bir konumda olan Yozgat, tarihi açıdan büyük bir önem taşımaktadır. İl olarak gelişmesini sürdürdüğü için gerek bölgenin gerekse burada yaşayan vatandaşların yeni gereksinimleri oluşmaktadır. Yozgat Belediyesi bunları cevaplayabilmek için proje ve hizmetler sunmaktadır.

Yozgat Belediyesi Hakkında

Yozgat nüfus yoğunluğu

Yüzölçümü 14.097 km2 olan Yozgat ilinde kilometrekareye 30 insan düşmektedir. Yozgat nüfus yoğunluğu 30/km2‘dir.

Yozgat 2021 nüfusu, tahmini verilere göre 415.835.
Bu nüfus verisi, eski yıllarındaki nüfus artış hızlarına göre tahmini hesaplanmıştır. Yozgat 2021 resmi nüfus bilgileri 2022 yılının başında açıklanacaktır.

Yozgat Belediyesi Yozgat il sınırlarının belediye işlerini yürüten devlet kuruluşudur. Yozgat Belediyesinin mevcut belediye başkanı Celal Köse’dir.

Yozgat Belediyesi Personel Çalışma Ortamı

Yozgat Belediyesi, Yozgat ilinin merkezinde yer almakta ve merkezi konumu sayesinde belediye personellerine kolaylık sağlamaktadır. Yozgat ilinin çok büyük olmaması nedeniyle ulaşım belediye binasına oldukça kolaydır ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yozgat Belediyesi Çalışma Koşulları

Yozgat Belediyesi personelleri 08.00/17.00 saatleri arasında çalışmakta ve öğle arası 1 saatlik yemek molaları bulunmaktadır.  Hafta sonu mesaisi bulunmamaktadır.

Yozgat Belediyesi Sosyal Olanaklar

Hak-İş sendikası ile Yozgat Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalanmış ve bu sözleşme sonrası belediye personelleri birçok yan hakkı kazanmıştır.

Yozgat Belediyesi Personel Sendikal Hakları

Yozgat Belediyesi sendikal haklar şunlardır;

  • Yozgat Belediyesi personellerinin ücretlerine birinci yıl ilk altı ay %25, ikinci altı ay %5, ikinci yıl ilk altı ay %5, ikinci altı ay %5, üçüncü yıl ise 9 ay için %6 zam yapıldı. 
  • Personellerin sosyal haklarda %100’e varan iyileştirme sağlandı
  • Yozgat Belediyesi personel şirketinde çalışan işçilere 55 yevmiye tutarındaki ikramiyesi yapılan ek protokolde 60 yevmiye olarak belirlendi.
  • Birinci yıl 5+5 ikinci yılda 5+6 olmak üzere maaş zammı

Yozgat’ın diğer ilçeleri


► Yozgat merkez‎
► Akdağmadeni‎
► Aydıncık‎
► Boğazlıyan‎
► Kadışehri‎
► Saraykent‎
► Sarıkaya‎
► Sorgun‎
► Yenifakılı‎
► Yerköy‎
► Çandır‎
► Çayıralan‎
► Çekerek‎
► Şefaatli‎

Yozgat Belediyesi personel alımları duyurusu resmî web sitelerinden yapılmaktadır.

Yozgat iş İlanları İçin Tıklayınız .

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*