Toyota İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

Toyota Hakkında

Toyota Türkiye, Temmuz 1990’da Toyotasa adıyla kuruldu. Temeli Mayıs 1992’de atılan Sakarya’daki fabrika, Eylül 1994’te faaliyete başladı. 2000’de şirketin üretim ile satış/pazarlama birimleri ayrıldı, satış/pazarlama faaliyetleri Toyotasa Toyota Sabancı Pazarlama ve Satış A.Ş. adlı şirkete bırakıldı. Ekim 2001’de Sabancı Holding’in hisselerini devretmesiyle şirketin bugünkü ortaklık yapısı ortaya çıktı. Toyota Türkiye hisselerinin %90’ı Toyota Motor Europe NV/SA (TME) şirketine, %10’u ise Mitsui & Co., Ltd. şirketine aittir.

Toplamda 700 milyon euronun üzerinde bir yatırıma sahip olan Toyota Türkiye, 3.000 kişinin üzerinde bir istihdama da sahiptir. Toyota Türkiye, Toyota Üretim Sistemini (TPS) kurulduğu ilk günden beri uygulamaktadır. Toyota Türkiye, günümüzde yıllık 170.000 araçlık üretim kapasitesiyle, Toyota’nın Japonya dışındaki en büyük 10 fabrikasından biridir. Şirket 2019 itibarıyla Türkiye’nin en büyük üçüncü sanayi kuruluşudur. Ayrıca ülkenin en çok ihracat yapan ikinci şirketidir. 2020’de Kocaeli Sanayi Odasının verdiği “Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi Otomotiv Sektörü Çevre Ödülü “nü aldı. Şirketin Sakarya’daki fabrikası JD Power tarafından “Avrupa ve Afrika bölgesinin en iyi fabrikası” seçildi.

Açık Pozisyonlar

PozisyonLokasyon
Servis Teknisyeniİzmir
Kocaeli
Sakarya
Adapazarı
Tekirdağ
Çorlu
Çerkezköy
İstanbul (Avr.)
İstanbul (Asya)
Ümraniye
Satış & Pazarlama Uzmanıİstanbul(Asya)

3 yorum

  1. merhabalar 20 yıl makina bakımı dizel motor ve mekanik üzerine calıştım 8yıl önce toyota ile tanıştım 5-6 defa toyota aracı degiştirdim.İnsanları toyota aracının cok saglam oldugunu anlatarak cok sayıda insani toyota sahibi yaptım.Son örnegi ünlü gazeteci ugur dündarın yardımcısı gazteci izzet beydir.Oda bütün tanıdıklarını toyota sahibi yapmış.Yaşım sizin krıterlerinize uygunmu bilmiyorum ama yaşım 48 icimdeki yaşım 29 dur .Hareketli bir insanım şansımı bir deneyim dedim. TEŞEKKÜRLER

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*