Nestle İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

Nestle personel alımı yapacak!

Nestle iş başvurusu yaparak sizde Nestle ‘ın gücünden güç alabilirsiniz. Nestle personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Nestle eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Nestle insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Nestlé’nin Türk tüketicisiyle tanışması 1875 yılında, dünyanın ilk bebek mamasını Türkiye pazarına sunmasıyla başlar. İlk yıllarda temsilcilikler kanalıyla satış yapan Nestlé 1909 yılında İstanbul Karaköy’de açılan ilk satış şubesiyle Türkiye pazarını yoğunlaştırılmış süt ve çikolata ürünleriyle de tanıştırır.

Türkiye’de faaliyet gösterdiği süre zarfında bir yandan ticari performansıyla ülke ekonomisine değer katmak için çalışan Nestlé, diğer yandan bulunduğu topluma karşı sorumluluğunun bilinciyle hareket eder. 1913 yılında Balkan Savaşı gazilerine gıda yardımında bulunan Nestlé, dönemin padişahı V. Mehmet tarafından devlet teşekkür beratı ile onurlandırılır. Cumhuriyetin kuruluşundan sonra Nestlé Türkiye’deki faaliyetlerini artırarak İstanbul’daki ofisine ek olarak İzmir’de bir satış ofisi, Samsun ve Trabzon’da da temsilcilik açar.

İnsan Kaynakları

Dünya’nın lider gıda sağlık ve beslenme şirketi olan Nestlé, kariyerinizi şekillendirme konusunda size çok farklı imkanlar sunuyor. Nestlé size şirket içerisinde, departmanlar arası gerçekleşen transferlerle birçok alanda uzmanlaşma fırsatı verirken bir yandan da bulunduğunuz alanda yükselmeniz için sizi eğitimlerle destekliyor ve deneyim kazanmanız için bölümlerarası yürütülen projelere katılımınızı teşvik ediyor.

Çalışanlarımızı, kariyer gelişim planlarıyla doğru orantılı olarak Nestlé Türkiye’den yurtdışına göndererek farklı kültür ve coğrafyalarda iş zorluklarının üstesinden gelebilme yeteneklerini geliştirmeyi ve farklı kültürlerdeki çalışanlar ile bir arada çalışarak liderlik yetkinliklerini artırmayı hedefliyoruz. Yine aynı kapsamda, diğer ülkelerden gelen Nestlé çalışanlarına da buradaki yerel organizasyonumuzda çalışma fırsatını tanıyoruz.

İşe Alım ve Oryantasyon

İşe Alım sürecimiz, verilen pozisyon özeti üzerine ilan çıkılmasıyla başlıyor. Daha sonra yapılan başvurular arasından yapılan değerlendirme sonucunda kısa liste oluşturuluyor ve bu listedeki kişiler bölümün yöneticisi tarafından detaylı görüşmelerle alınıyor. Daha sonra İK ve ilgili yönetici tarafından final adayına karar veriliyor. Gerekli referans araştırması, İngilizce testi ve güvenlik araştırması yapılarak adaya teklif veriliyor. Tüm bu süreçleri, iş ortağı olduğumuz işe alım danışmanlık firması aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Süreçte sorumluluk öncelikle ilgili bölüm yöneticisinde bulunmakla birlikte; İnsan Kaynakları olarak sürecin etkinliğini ve verimliliğini arttırıcı çalışmalar yaparak sürecin doğru bir şekilde işlemesini sağlıyoruz.

Doğru adayın, doğru yere yerleştirilmesinden sonra şirket adaptasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için şirket oryantasyonu ve teknik oryantasyon süreçleri başlıyor. Şirket oryantasyonu kapsamında Merkez Ofis, Gebze Dağıtım Merkezi, Saha Satış ve Karacabey Fabrika ziyaret ediliyor ve işe yeni başlamış olan kişilerin departmanları detaylı bir şekilde tanımalarına olanak veriliyor. Teknik oryantasyon ise, işe yeni başlayanların, birlikte çalışacakları kişilerle yaptıkları birebir görüşmeleri kapsıyor.

Açık Pozisyonlar

PozisyonLokasyon
Üretim Operatörü – NhscBursa
Karacabey
Depo Operatörü (5 Ay Belirli Süreli)Bursa
Karacabey
Belirli Süreli Üretim Operatörü (5 Ay)Bursa
Karacabey
Mustafakemalpaşa
Temporary Project Operational BuyerBursa

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*