İlkokul Mezunu Sürekli İşçi Alımı İş Başvuru Formu ve İş İlanı 2024

 

İŞKURDAN İŞ OLANAĞI:

Ülkemizde son zamanlar gerek pandemi gerekse ekonomik nedenlerden kaynaklanan işsizlik sorunu bu günlerde her zaman kinden biraz daha arttı.  Özellikle genç nüfusun çokluğu işsizliği tetikleyen unsurlar dan sadece bir tanesi. Bu denli genç işsiz iken maalesef yaşı 45/50 li yaşlarda olan bir çok vatandaşımız gençler kadar hatta biraz daha fazla etkileniyor. Emekli olabilmek için 1500 ila 2000 bin güne ihtiyacı olan vatandaşlarımız iş bulmakta gençlerden daha fazla etkileniyor. Örneğin iş verenler in aradığı kıstaslar bundan 10/15 yıl önce en az   lise mezunu eleman ararlar iken şimdi bir çok üniversite mezunu gençler   istihdam edilemez iken 48/50 yaşına gelmiş fakat gün eksiği bulunan ve yaşa takılmış vatandaşlarımız bayağı zorlanıyor.

Yaşı dediğimiz gibi 50 ler de olan olan vatandaşlarımızın da bir çoğu maalesef ilk okul mezunu olduğu için karşılarında rakip olarak 20 li yaşlarda ki üniversite mezunları karşısın iş bulmak ta bir hayli zorlanıyorlar.

Hükümetimiz bütün sorunları haliyle çözmekte zorlan sa da yine de bu yaş taki vatandaşlarını düşünmek zorunda.

Bu çerçevede ülke genel inde orta ölçek li ve büyük firmalara bu vatandaşlarımız için bir takım yaptırım lar da bulunuyor.

Devletimizin resmi iş bulma kurumu olan İŞKUR üzerinden hemen hemen 81 ilimiz de   en az bir buçuk milyon farklı il ve ilçede iş olanağı sunuyor.

Yazımızın alt kısmın bulunan link i tıklayarak açılan İŞKUR sayfasın da kayıt olduktan sonra bulunduğunuz şehirde veya ilçede işlere  ulaşabilirsiniz.

NOT:

açılan pencereden kayıt oluşturduktan sonra öğrenim durumunu (İlköğretim) olarak seçin lütfen.

BURAYI TIKLAYINIZ.

6 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*