Ak Yatırım İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

Ak Yatırım İş Başvurusu

Firması Hakkında BilgiAk Yatırım, 1997 yılında kurulmuş olup, Türkiye’nin ilk ulusal aracı kurumlarından biridir. Hakan Çalışkan tarafından kurulmuştur. Ak Yatırım üç farklı sektörden faaliyet göstermektedir: Menkul Kıymet ve Yatırım Danışmanlığı, Sermaye Piyasası Yatırımları ve Yurt Dışı Yatırımlar. Ak Yatırım’ın ürün ve hizmetleri, ulusal ve uluslararası seçenekler arasında yatırımlar sunmaktadır. Yatırımcılara tavsiye ve önerilerde bulunmak ve piyasa içeriği hakkında temel bilgiler sağlamak da dahil olmak üzere aracılık hizmetleri de bünyesinde barındırmaktadır. Ak Yatırım, Gedik Yatırım ile birleşerek Gedik Investment’ı oluşturmuştur. Gedik Investment şu anda piyasadaki en hızlı büyüyen aracı kurumları arasındadır.

Personel AlımıBir banka olan Ak Yatırm girşimcilere ait yatırımları ve kredileri sınırlamaya alım ve vadesi olarak uygun olacak şekilde değerlendirir. Akı Yatırım, kariyer açısından güç göstermeye çalışan arayışta olan ve deneyimli kişiler arayan özel araştırmalarını yapmak için çalışıyor ve çeşitli web siteleri ve sosyal medya aracılığıyla çalışanlar aramaktadır. Ak Yatırım ayrıca, web sitelerinde, sosyal medyada ve mesleki dergilerde mevcut olan listelerden insan kaynaklarından sorumlu kişilerin tavsiyelerine bakarak başvuranlara bakarak sumer süreçleri ve personel eğitimi da dahil olmak üzere bir personel alımı sürecinden geçmektedir.

Ak Yatırım, özellikle genç yetenekleri de aramada olduğundan personel alımı süreci daha özenli ve titiz yürütülür. Ak Yatırımda personel aramaları farklı aşamalardan geçer. İlk aşama Ak Yatışımın online başvuru formu oluşturulur. Başvuru formu, adayın kariyer geçmişi, tercihleri ve cesareti hakkında bilgi sağlar. Bundan sonra kapsamlı bir kişilik ve yetenek değerlendirmesi yapılır. Bu süreçte, adayın sahip olduğu yetenekler, davranış ve akıl yürütme yetenekleri göz önünde bulundurulur ve Ak Yatırım’ın aranan personel profiline tam olarak uyup uymadığına bakılır.

Son aşama ise mülakat sürecidir. Ön mülakatlar, adayın cevaplarına göre Ak Yatrımın tanınının profiline ne kadar uygun olduğuna ve çalışma alanına uygunluklarına karar vermek için kullanılır. Ak Yatırım personeli, ilk asamada başvuranları daha yakından incelemek için mülakatlara cevap veren deneyimli personel aldıkları tavsiyeler doğrultusunda son seçim konusunda karar verir.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?Ak Yatırım iş başvurularının izlenmesi için kişisel sayfa oluşturulması gerekir. Kişisel sayfa üzerinden tüm iş başvurularının izlenmesi için Ak Yatırım’ın kariyer sayfasından başvuru linkine tıklanmalıdır. Bu link üzerinden kişisel profil oluşturulmalıdır. Kişisel profilin doldurulmasından sonra gerekli bilgiler ve çalışmak istediğiniz alanın seçilmesi gerekir. CV dosyasının da bu sisteme yüklenmesi gerekir. Başvurunuzu tamamladıktan sonra size arından bir doğrulama kodu gelecektir. Bu kodun iletilmesi, doğrulama işlemine kadar başvurunuzun onaylanmasının bir parçasıdır. Son olarak, en uygun pozisyonlar hakkında sizden istenen bilgilere göre sonuç beklenmelidir.

Çalışanlar İçin Sunulan Sosyal Haklar Ve İmkanlar Nelerdir?1. Sosyal Güvenlik: Ak Yatırım çalışanlarına mesleki risklere karşı emeklilik veya sigorta fonu sağlanması, çocuk ve yetimler için sosyal haklar, ücretin vergi öncesi teminatı vb. gibi sosyal güvenlik hakları sunulabilir.

2. Zorunlu Kanunen İş Akdinize Dahil Olan Haklar: Ak Yatırım çalışanlarına iş akdinize dahil yasal haklar, iş yerinin fiziksel güvenliği, çalışma saatlerinin uygunluğu, işin kendisinden doğan risklerin ortadan kaldırılması, ücretlerin korunması, işin kendi niteliğinden ortaya çıkan risklerin çalışanlar tarafından karşılanmaması ve iyileştirilmesi vb.

3. Sağlık ve Güvenlik: Çalışan ve işgücü için sağlık korunması, gözaltının bir ortamda önlenmesi, alan kurallarının uygunluğu, çalışma sürelerinin uygunluğu, sağlık ve güvenlik personellerinin yeterlendirmesi, mesleki risklerin minimuma indirilmesi ve çalışanların çalışma ortamıyla ilgili şikayetlerinü ile öncelik verilmesi vb.

4. Ekonomik Etkinlik: Çalışanların işe alımı, promosyon, ücret, burs, çalışanların doğrudan ve dolaylı desteklenmesi ve ödüller vb.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*