Türk Hava Yolları İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

 

Türk Hava Yolları İş Başvuru Formu

Türk Hava Yolları İş Başvurusu yaparak Türk Hava Yolları’nın ailesine katılabilirsiniz. Aynı zamanda Türk Hava Yolları iş ilanlarına bakabilir dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları; dünyanın farklı noktalarındaki tüm çalışanları için yaratıcılığı ve ekip ruhunu destekleyen, kişisel gelişime olanak sağlayan, şirket hedeflerinin her kademede içselleştirildiği, düşüncelerin özgürce paylaşılabildiği şeffaf bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Havacılığın büyülü dünyasına adım atan tüm bireyler, Türk Hava Yolları’nda mesleğine tutkuyla bağlanır.

Türk Hava Yolları, insan ilişkileri güçlü, yaratıcı, çok kültürlülüğe ve yeniliklere açık, sürekli gelişime ve verimliliğe odaklanan, rekabetçi, ekip çalışmasının değerine inanan adayları, bünyesindeki farklı pozisyonlarda istihdam eder.

İşe Alım Süreçleri

Türk Hava Yolları, global hizmet ağında birlikte çalışacağı adayları

 • Kabin Ekibi,
 • Kokpit Ekibi,
 • Yurt Dışı Ofis Çalışanları ve
 • İdari/Teknik Birim Çalışanları (Genel İstihdam)

olmak üzere 4 ana başlık altında istihdam eder.

1. Kabin Ekibi

Sürekli gelişen hizmet ağımıza paralel olarak, verdikleri kaliteli hizmetle tüm dünyadan konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayan ve güvenlik konusunda önemli sorumluluklar üstlenen kabin ekibinin işe alımları, ihtiyaç duyulan dönemlerde www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla gerçekleştirilir.Başvuran tüm adaylar, sistem üzerinden alınan randevular doğrultusunda Türk Hava Yolları’na davet edilir. Temel şartları sağlayan adaylar, modern seçme yöntemleri kullanılarak yazılı ve sözlü değerlendirmelere alınır. Aynı zamanda tüm adaylara yabancı dil yeterlilik testleri uygulanır.

Bu aşamaların ardından, birebir ve grup mülakat süreçlerini de başarıyla tamamlayan adaylar, sağlık kurulunun onayıyla eğitim sürecine başlar. Eğitimi başarıyla tamamlayan tüm adaylar, her geçen gün daha da genişleyen uçuş ağımızda, konuklarımızı en konforlu ve güvenli şekilde ağırlamak üzere ekibe dahil edilir.

2. Kokpit Ekibi
Türk Hava Yolları’nda, büyüyen ve gençleşen filomuzla birlikte, kokpit ekibi işe alımları global ölçüde ve titizlikle yürütülür. Kurum kaynaklarıyla yetiştirilen genç pilotlar Türk Hava Yolları’na kazandırılırken, farklı milletlerden deneyimli pilotlar da kurum bünyesinde istihdam edilir.

Türk Hava Yolları’nın pilot alımları;

 • Kaptan,
 • II.Pilot,
 • Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı,
 • SFI (Simulator Flight Instructor)

Olmak üzere 4 grupta gerçekleştirilir.

Pilot adayları, www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlara başvurarak seçim sürecine dahil olur. Yabancı dil bilgisine ve temel gerekliliklere sahip adaylar arasından ilgili mesleki testleri ve mülakatları başarıyla tamamlayanlar Türk Hava Yolları ailesinde istihdam edilir.

Türk Hava Yolları, “Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı” istihdamıyla hem havacılık sektörünün gelişimine önemli bir katkı sağlar hem de yeni mezun adaylar için eşsiz bir kariyer fırsatı sunarak gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olur.

3. Yurt Dışı Ofis Çalışanları
Dünyanın farklı noktalarına gerçekleştirdiği uçuşlarla, doğu-batı ve kuzey-güney arasında hava köprüsü kurma misyonunu üstlenen Türk Hava Yolları’nın Türkiye dışındaki ofislerinde görev almak isteyen mahalli adaylar, bulundukları ülkelerdeki ofislerimize başvurarak değerlendirme sürecine katılabilir. Adaylar, temel koşulların yanı sıra başvuruda bulundukları pozisyonun gerektirdiği nitelikler doğrultusunda değerlendirilir.

4. İdari/Teknik Birim Çalışanları (Genel İstihdam)
Türk Hava Yolları’nda, yolcularımızın güvenliği ve konforu için gökyüzünde görev yapan, konuklarımızı sevdiklerine ulaştıran kabin ve kokpit ekiplerimizin yanı sıra, bu büyük operasyonun aksamadan, kusursuz bir şekilde sürdürülebilmesi için görev yapan idari ve teknik birimler de büyük önem taşır.

Genel Müdürlüğümüze bağlı idari ve teknik birimlerde, ihtiyaçlar doğrultusunda zaman zaman teknisyen, memur, uzman ve mühendis pozisyonları için, www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla başvurular kabul edilir. İşe alım sürecinde adaylara, yetkinlik bazlı mülakat uygulanırken, mülakatı destekleyen yazılı ve sözlü seçme yerleştirme yöntemleri de kullanılır. Adaya uygun pozisyon teklifi için kişilik envanteri sonuçları dikkatle değerlendirilir.

 

Açık Pozisyonlar

PozisyonLokasoyonBaşvuru Linki
Kabin EkibiTürkiye GeneliBaşvur
Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

18 yorum

 1. iş makinası operatörüyüm ve MİLLİ EĞİTM BAKANLIĞI HALK EĞİTİM KURSLARINDAN ALDIĞIM forklift oraratörlüğü belgem var.uygunsa sizinle çalışmak işterim.05448371531 VE05383628138 NUMARALARIM

 2. Rabdomiyosarkom tümör kanser hastalığı geçirdiğim için 5 sefer ameliyat oldum 2,5 yıl kemoterapi ilaç tedavisi gördüm və 1ay da ışın tedavisi gördüm ve 0/47 engelli raporum da.iki yıl tezgahtarlik yaptım fırında ve bir yıl kasapta çalıştım garson ve pişirici olarak.3,5 yıl da özel kanarya özel kız öğrenci yurdunda ve pelitzade pastanesinde satış ve garson eleman olarak çalıştım.6 ay total yalın petrol de yakıt satış elemanı olarak çalıştım. THY rın da çalışmak ve bu büyük ailenin bir Ferdi olmak isterim. Tel 0531 207 9317 .

 3. şirketinizde çalışmak ıstyorum oto tamır uzerıne hep pratık hem teorık bılgıye sahıbım donus yaparsanız sevınırım saygılar.!!! 05453824862

 4. 1977 doğumluyum.Daha önce THY ailesiyle çalışma şansını yakalamış biriyim.İlk tecrübem stajla başladı. Satınalma,Santral en son olarak da Haberleşme Başkanının yanında özel kalem olarak deneyim kazandım.Bıraktığım yerden devam etme şansım olursa; 0532 418 17 68 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz.Şimdiden teşekkürü bir borç bilirim..Saygılar

 5. Almanyada doğup büyümüş olmanın ve ailemin Türk olmasının verdiği avantajlardan en önemlisi, iki dili de çok iyi derecede biliyor olmamdır.
  Dillere olan ilgimden dolayı Yabancı Diller Lisesi okulunu tercih ederek 7 yıllık Fransızca geçmişim bulunmaktadır.
  Üniversite hayatımı Türkiyede başlatarak İngilizce Öğretmenliğini seçtim.
  Böylece 3 dilde de okuma, yazma ve konuşma yetilerim ileri seviyededir.
  Bütün bilgilerimi şirketinizden edineceğim tecrübelerle birleştirmek en büyük arzumdur.
  İletişim: 0531 386 44 61

 6. s.a ben mümtaz Barbaros Anadolu lisesi mezunuyum ist/Bağcılarda oturuyorum b sınıfı ehliyeti almak üzereyım iş arıyorum sizinle calişmaktan gurur duyarım cagırırsanız sevınırım saygılarımla… 05312060519

 7. Merhaba, istanbul’da bahçelievlerde ikametgah etmekteyim.87 doğumluyum istanbul aydın üniversitesi ön lisans çocuk gelişimi mezunuyum.Yaklasık 8 senedir Anaokulu öğretmenliği yapıp aynı zamanda rehabilitasyon merkezlerinde çalıştım.Bir süre gül inş. Firmasında daire satış uzmanlığı da yaptım.Şuan iş aramaktayım.Tamamen kendımı işime verip azim ve hırsla kendımı ılerletmek aynı zamanda sizler için takdıreşayan bir çalışanınız olmaktan mutluluk ve gurur duyarım.sevgiler ..

 8. Ben 1984. Doğumluyum. .atatürk havalimanın da Lsg de guvenlik. Görevlisi olarak. Çalışıyorum lise. Mezunuyum E sınıfı. Ehliyetim. var iyi. Derece. de. Araç kullanıyorum. Sizinle çalışmak istiyorum eğer. Bana. Bu. İmkanı. Verirseniz. Cok sevinirim 0530. 494. 42. 47

 9. s.a berkay koçhan ben.eskısehır andolu ünv mezunuyum 4 yıllık işletme okudum ayrıyeten 2 yıllık buro yonetım mezunuyum sızınle calsmaktan gurur duyarım 05415383444

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*