Tki İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2023

turkiye-komur-isletmeleri

Tki İş Başvuru Formu

Tki İş Başvurusu yaparak Tki’nin ailesine katılabilirsiniz. Aynı zamanda Tki iş ilanlarına bakabilir dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

6974 sayılı yasa ile 22.05.1957 yılında kurulan ve 08.06.1984 tarih, 233 sayılı KHK ile faaliyetleri yeniden düzenlenen Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu(TKİ) bir İktisadi Devlet Teşekkülü olup, çalışmalarını 27.11.1984 tarih, 18588 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Ana Statüsü” hükümlerine göre sürdürülmektedir.

Sermayesi 1 Milyar TL,

Ödenmiş Sermayesi 800 Milyon TL. dir.

AMACI:

Kurumun Ana Statüsü’nün 4. maddesine göre; Devletin genel enerji ve yakıt politikasına uygun olarak linyit, turp bitümlü şist, asfaltit gibi enerji hammaddelerini değerlendirmek, ülkenin ihtiyaçlarını karşılamak, yurt ekonomisine azami katkıda bulunmak, plan ve programlar tanzim etmek, takip etmek, uygulma stratejilerini tesbit etmek ve gerçekleşmesini sağlamaktır.

ANA HEDEFLERİ:

     – Üretimi artırmak,
– Kömür kalitesini iyileştirme çalışmaları yapmak,
– Kömür üretim maliyetlerini en aza indirmektir.

Teşekkülün organları Yönetim Kurulu ve Genel Müdürlüktür.

Ülkenin değişik yerlerinde kömür üretimi ve pazarlamasını yapan TKİ’ye bağlı 2 adet Müessese Müdürlüğü ve bu Müesseselere bağlı olarak çalışan 2 adet İşletme Müdürlüğü ve 5 adet Kontrol Müdürlüğü bulunmaktadır.

Aktif ilanlara başvurmak için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*