Orman Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alımı İş Başvuru Formu ve İş İlanı 2020

Orman Genel Müdürlüğü 700 adet daimi işçi alımı yapacağını duyurdu.( İş Makinesi Operatörü 200 adet, Greyder Operatörü 200 adet, Ekskavatör Operatörü 200 adet, Dozer Operatörü 60 adet ve Traktör Operatörü 40 adet olmak üzere toplamda 700 adet Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımı yapılacaktır.) İlan detayları, başvuru şartlarını yazımızda bulabilir;ilan sonundaki linkten ise iş başvurularınızı yapabilirsiniz.

Alım Yapılacak İller:

Adana, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir,Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kütahya, Mersin, Muğla, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon ve Zonguldak.

Başvuru Koşulları

  • İŞKUR Açık İş İlanlarının tamamında “G” Sınıfı ehliyet şartına yer verilmemiştir. Ancak operatörlük sertifikalarını ehliyetlerine işleten ve “G” Sınıfı sürücü belgesine sahip olan adaylar diğer şartları da sağlamaları halinde başvuru yapabilecektir. Bu adaylardan evrak teslimi aşamasında operatörlük sertifikalarını ibraz etmeleri istenilecektirAdayların istenilen pozisyona göre başvuru tarihi itibariyle en az 1 yıllık operatörlük sertifikalarına sahip olmaları Kurumumuzca yeterli görülmektedir.
  • İstenilen pozisyona aitoperatörlük sertifikasınınyanında dozer ve greyder operatörlüğü için “CE” Sınıfı sürücü belgesine (01/01/2016 tarihinden önce alınan sürücü belgelerine göre “D” sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar dahil), ekskavatör ve iş makinesi operatörlüğü için “C” sınıfı sürücü belgesine (01/01/2016 tarihinden önce alınan sürücü belgelerine göre “C”, “D” ve “E” sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar dahil) sahip olunması gerekmektedir.
  • ”G” Sınıfı sürücü belgesi “CE” ve “C” sınıfı sürücü belgelerinin yerine geçmemekte, bu sürücü belgelerini kapsamamaktadır.  İstenilen sınıftaki sürücü belgeleri operatörlük sertifikası dışında başka bir özel şarttır. “G” Sınıfı sürücü belgesinin yerine istenen bir şart değildir.
  • Özetle adayların dozer, greyder, ekskavatör ve iş makinesi operatörlüğü pozisyonlarına başvurabilmeleri için başvuru tarihi itibariyle en az 1 yıllık operatörlük sertifikasına sahip olmaları gerekmekte olup ilaveten istenilen sınıftaki sürücü belgesine ve İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilen diğer genel ve özel şartlara da sahip olmaları gerekmektedir.

İlana başvuru yapmak için tıklayınız.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*