Meteksan İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Meteksan Savunma Sanayi A.Ş.

Meteksan Savunma Sanayi A.Ş., 2006 yılında Bilkent Holding bünyesinde faaliyet gösteren yüksek teknoloji şirketlerinin savunma sanayiine yönelik proje ve aktivitelerini tek bir çatıda birleştirmek ve koordine etmek üzere kurulmuştur.

Şirketimizin kuruluş amacı savunma sanayi sektöründe, Savunma Sanayii Başkanlığı’nın da vizyonu doğrultusunda, Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer güvenlik güçlerimize yerli, milli, bağımsız ve özgün, yüksek teknoloji ürünler ve alt sistemler geliştirmek ve üretmektir. Ürettiğimiz sistem ve altsistemler; komuta kontrol, haberleşme, keşif, gözetleme ve istihbarat maksatlı olarak kullanılmakta; su üstü ve su altı platformları, helikopterler, insansız hava araçları ve füze sistemleri başta olmak üzere birçok platformda yer almaktadır.

Bir Bilkent Holding Grup Şirketi olarak Meteksan Savunma’nın elde ettiği tüm kaynaklar, daha fazla öğrencinin burslu okutulması ve öğrencilerin en modern biçimde eğitim alabilmesi için Bilkent Üniversitesi’ne aktarılmaktadır.

Meteksan Savunma, Radyo Frekans (RF) tabanlı teknolojileri baz alan askeri radar çözümlerini özgün teknolojiler ile tasarlayıp müşterilerine sunmaktadır. Şirketimizin kuruluşundan itibaren üzerinde çalışılan radar teknolojileri alanında kazandığımız kabiliyetler, bu alanda sistem bileşenleri edinmenin yanı sıra, tasarım ve test altyapısının da oluşmasını sağlamıştır.

Lazer ve elektro-optik teknolojileri alanında ise yüksek ışın kaliteli fiber lazer kaynakları, yüksek güçlü lazer göndermeç yapıları ve hassas lazer/elektro-optik algılama teknikleri üzerine çalışmalar yürütmekteyiz.

Şirketimizin geliştirdiği görüş hattı (LOS) ve görüş hattı ötesinde (BLOS) noktadan noktaya, noktadan çok noktaya ve ağ tabanlı haberleşme ihtiyaçlarını karşılayan sistem çözümleri; kara, hava, deniz ve füze platformlarında kullanılmakta olup, zorlu çevre şartlarında yüksek performans göstermektedir.

Açık Pozisyonlar;

NoPozisyonlarLokasyon
1Radar Sistem Mühendisliği Baş MühendisiAnkara
2Haberleşme Rf ve Analog Tasarım Kıdemli MühendisiAnkara
3Haberleşme Sistem MühendisiAnkara
4Haberleşme Mekanik Tasarım MühendisiAnkara
5Entegre Lojistik Destek MühendisiAnkara
6Kıdemli Haberleşme (Otonomi) MühendisiAnkara
7Analog Tasarım (Güç Elektroniği) MühendisiAnkara
Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*