KTO Karatay Üniversitesi Üniversitesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

karatay-universitesi

KTO Karatay Üniversitesi Üniversitesi İş Başvuru Formu

KTO Karatay Üniversitesi İş Başvurusu yaparak KTO Karatay Üniversitesi’nin ailesine katılabilirsiniz. Aynı zamanda KTO Karatay Üniversitesi iş ilanlarına bakabilir dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

İsmini laleyi Anadolu’ya kazandıran Selçuklular tarafından 1251 yılında yaptırılmış ilk Vakıf Yükseköğretim Kurumu niteliğinde olan Karatay Medresesi’nden alan KTO Karatay Üniversitesi, 1882 yılında kurulan Türkiye’nin en köklü ticaret odalarından olan Konya Ticaret Odası’nın Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 7 Temmuz 2009 yılında kuruldu.

KTO Karatay ÜniversitesiKonya ilinin Karatay ilçesinde kurulan bir vakıf üniversitesidir. Açıldığında Konya‘nın ikinci üniversitesi olmuştur. Ayrıca üniversite Karatay Medresesi‘nin devamı niteliğindedir. Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından yapılan Karatay Üniversitesi için temel atma töreni 12 Kasım 2008 tarihinde yapılmıştır. TBMM’ye sunulan yasaya göre KTO-Karatay Üniversitesi bünyesinde 5 fakültenin, 1 yüksekokulun ve 2 enstitünün açılması planlanmıştır.

İletişim için tıklayın.

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*