Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

kirikkale-universitesi

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgeler (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik belgeleri) nüfus cüzdanı örneği ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na, Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların ise ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayların; http://www.kku.edu.tr/ internet adresindeki Personel Dairesi Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri’ne göre sağladıkları Akademik Etkinlik Puan tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, (birisi başlıca araştırma eseri olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri) bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 6 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, yayın listelerini, doçentlik belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, bilimsel çalışma ve yayınlarını, özgeçmişlerini, yayın listelerini kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, yabancı dil sınav tarihi müracaat tarihinin bitiminde ilgili birimlerde ilan edilecektir.

Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

BÖL. ANABİLİM/ANASANAT DALI PROF DOÇ YRD. DOÇ AÇIKLAMALAR
VETERİNER FAKÜLTESİ
Klinik Öncesi Bilimler Bölümü
Viroloji 1 Viral protein ve hapten epitoplara karşı peptid kütüphaneleri kullanarak biyotaklitci moleküllerin (mimotope) geliştirilmesi konusunda çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİL. FAKÜLTESİ
Uluslararası İlişkiler Bölümü
Devletler Hukuku 1 Doktorasını Uluslararası Anlaşmalar Hukuku’ndaRebus sic Stantibus üzerine yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Felsefe Bölümü
Felsefe Tarihi 1 Çağdaş Fransız Felsefesi’nde Jacque Derrida da etik çalışmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 1 Travmatik el rehabilitasyonu ve okul çocuklarında skolyoz prevalansı konusunda çalışmış olmak.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 1 Nörolojik Rehabilitasyon ve Serebral palsi rehabilitasyonu konularında 10 yılın üstünde uzmanlık deneyimi olmak ve ilgili alanda çalışmaları olmak.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 1 Ankilozan Spondilit, Romatoid Artrit, Osteoartrit, Fibromiyalji Sendromu, Behçet Hastalığı, Ailevi Akdeniz Ateşi, Sporcu bireyler ile ilgili genetik çalışmalar yapmış olmak.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 1 Gonartrozda konvansiyonelradyografi ve manyetik rezonans görüntüleme bulguları ile womac osteoartrit indeksi parametrelerinin karşılaştırılması ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Radyoloji 1 Embriyonal ve fetal anomali taraması ile kas iskelet ve ürogenital sistem elastografisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Adli Tıp 1 Adli Tıp Kurumu’nda en az 3 yıl tam süreli çalışma deneyimi olmak. İnsan ve hayvan kıllarının mikroskobik, morfolojik özellikleri ile kimliklendirilmesi konusunda çalışmış olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü
Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları 1 Maksillofasiyal kemik defektlerinin greft ve fleplerle rekonstrüksiyonu konusunda deneyimli olmak.
Temel Tıp Bilimleri Bölümü
Anatomi 1 İlgili alanda doktora yapmış olmak. Proksimal femurun morfolojik ve morfometrik değerlendirilmesi ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Histoloji ve Embriyoloji 1 İlgili alanda doktora yapmış olmak. Maternal sigara içiminin plasenta yapısı üzerine etkileri ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Tıbbi Biyokimya 1 Demir eksikliği anemisi olan çocuklarda serum hepcidin ve ghrelin seviyeleri üzerine çalışma yapmış olmak.
HUKUK FAKÜLTESİ
Kamu Hukuku Bölümü
Mali Hukuk 1
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 1 Geriatri ve Gerilim Tipi Baş Ağrıları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
Temel İslam Bilimleri Bölümü
Fıkıh 1 İslam Devletler Özel Hukuku ve aynı alanın yabancı unsurlu ihtilaflar ve atıf teorisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Klinik Bilimler Bölümü
Ortodonti 1 Prostaglandin E2’nin ortodontik diş hareketi üzerine etkisi konusunda çalışma yapmış olmak.
Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*