İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

istanbul-universitesi

 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve “İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Yönergesi” uyarınca Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına eleman alınacaktır.

Profesörlük Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Özgeçmişlerini, Yayın Listelerini, Doçentlik Belgelerini, Bilimsel Yayınlarının kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

NOT: Başvuruda bulunacak adayların Başlıca Araştırma Eserinin adını da belirttikleri başvuru dilekçelerinden hazırladıkları dosyalara birer fotokopi koymaları ve dilekçenin aslı ile Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi ve Başlıca Araştırma Eseri olarak gösterdikleri eserden ve vesikalık fotoğraftan birer adet yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi ile Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

NOT: Başvuruda bulunacak adayların başvuru esnasında yanlarında birer adet Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi, Özgeçmiş, Başvuru Dilekçesi ve bir adet vesikalık fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Sınava girecekleri yabancı dili belirten dilekçelerini, özgeçmişlerini, Doktora Belgesini, Yayın Listelerini, Bilimsel Çalışma ve yayınları kapsayan 4 adet dosya, ile birlikte ilgili birimlereteslim etmeleri gerekmektedir.

NOTLAR:

1)İlan edilen bütün ünvanlar için Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

2)Adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.

3)İlan edilen bu kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden Mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

4)Başvurular ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili birimlere yapılacaktır.

5)Müracaatlar şahsen yapılacaktır. Posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.

6)Kadrolara müracaat edecek adayların, Üniversitemizin ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının internet sitesinde yer alan İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Yönergesine göre Bilimsel Yayınlarının puanlandırılmış tablolarını eklemeleri gerekmektedir.

7) İlanımıza http://www.istanbul.edu.tr/adresinden ulaşılabilir.

D U Y U R U L U R

ANABİLİM DALI ÜNVANI ADEDİ AÇIKLAMA
İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ
Kadın Hastalıkları ve Doğum DOÇENT 1 Reproduktif endokrinoloji ve infertilite, Robotik cerrahi ve Yardimci Ureme Teknikleri ve laparoskopik infertilite cerrahisi alanında deneyimli ve bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
Tıbbi Biyokimya PROFESÖR 1 İleri glikozillenme son ürünleri üzerine eser elementlerin etkisi konusunda bilimsel çalışmalar yapmış ve biyokimya uzmanı olmak.
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları PROFESÖR 1
Fizyoloji DOÇENT 1
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Eski Türk Dili PROFESÖR 1
Mantık DOÇENT 1
Türk-İslam Sanatı YARD.DOÇ. 1
İKTİSAT FAKÜLTESİ
Uluslararası İlişkiler PROFESÖR 1 Siyasi Tarih ve I.Dünya Savaşı alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat DOÇENT 1
Sosyal Siyaset ve Sosyal Güvenlik YARD.DOÇ. 1
ECZACILIK FAKÜLTESİ
Farmakognozi YARD.DOÇ. 1
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Ağız Diş ve Çene Cerrahisi DOÇENT 1
Protetik Diş Tedavisi DOÇENT 1
Diş Hastalıkları ve Tedavisi DOÇENT 1
İŞLETME FAKÜLTESİ
Sayısal Yöntemler DOÇENT 1 Yapısal Eşitlik modeli üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Yapı YARD.DOÇ. 1 Kamu ihale ve sözleşme yönetimi konusunda Doktora Eğitimini tamamlamış ve bulanık mantık konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Endüstri Mühendisliği YARD.DOÇ. 1 İnşaat Mühendisliği Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimini Yapmış Omak ve Endüstri Mühendisliği Bölümünde Doktora Eğitimini Yapmış olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
Genel Gazetecilik DOÇENT 1 Basında batılılaşma tasarımı konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Radyo Televizyon YARD.DOÇ. 1 Yeni Medya Okuryazarlığı konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Sinema YARD.DOÇ. 1 Medya Psikolojisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
HASAN ALİ YÜCEL EĞİTİM FAKÜLTESİ
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi PROFESÖR 1 İnternette Canlandırma Kullanımı konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İngiliz Dili Eğitimi YARD.DOÇ. 1

İLK BAŞVURU TARİHİ : 10.10.2014 SON BAŞVURU TARİHİ : 24.10.2014

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*