Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

harran-universitesi

Harran Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun,Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İçin Gerekli Koşullar ve Uygulama Esaslarının ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir.

1 – Profesör kadroları daimi statüde olup adaylar başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalını belirten müracaat dilekçelerine iki adet vesikalık fotoğraf ile birlikte tüm dosyalarına aslı veya onaylanmış doçentlik belgelerini, diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek 6 (altı) takım halindeki dosyalarını personel daire başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

Ayrıca, adaylar Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. maddesi gereğince müracaat dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak göstereceklerdir.

2 – Doçent kadroları daimi statüde olup, adaylar başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalını belirtilen müracaat dilekçelerine 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf ile birlikte tüm dosyalarına aslı veya onaylanmış doçentlik belgelerini, diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek 4 (dört) takım halindeki dosyalarını personel daire başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

3 – Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuracak adaylar, başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalı ile yabancı dilini belirten müracaat dilekçelerine lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin aslı veya onaylanmış suretlerini, ÜDS/KPDS veya diğer yabancı dil belgelerini, özgeçmişlerini, askerlik durum belgelerini, nüfus cüzdanı fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosyayı ekleyerek ilgili fakülte dekanlıkları ve yüksekokul müdürlüklerine şahsen teslim edeceklerdir. (Güzel Sanatlar Fakültesi ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar başvuru evraklarını Rektörlük Personel Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.)

Yardımcı Doçent adaylarının ÜDS/KPDS’den veya Üniversitelerarası Kurul’un kabul ettiği sınavların birisinden en az 60 (altmış) veya eşdeğer puan almış olması, Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavına girmesi ve bu sınavdan en az 100 üzerinden 70 puan almaları gerekmektedir. Sınav tarihi Rektörlüğümüzce daha sonra belirlenecek olup konu ile ilgili duyuru Üniversitemiz internet sayfası olan www.harran.edu.tr adresinde duyurulacaktır. ÜDS/KPDS’den veya Üniversitelerarası Kurul’un kabul ettiği sınavların birisinden belirtilen puanı aldığını gösteren belgesi olmayan adayın başvurusu kabul edilmez.

4 – 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İçin Gerekli Koşullar ve Uygulama Esasları Kriterlerinde (Söz konusu kriterler www.harran.edu.tr adresinde bulunmaktadır) belirtilen koşulları sağlayamayan öğretim üyeleri adaylarının başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

5 – Adayların bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (Onbeş) gün içerisinde ilgili birimlere gerekli evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde şahsen yapılmayan müracaatlar ile eksik belgeyle yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

6 – Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

7 – Diğer ayrıntılı bilgiler için Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının 0 414 318 30 25 nolu telefonu ile ilgili dekanlık ve yüksekokul müdürlüklerinden bizzat başvurularak öğrenilebilir.

Profesör Doçent Yrd. Doç.
FAKÜLTE/ANABİLİM DALI Kad. Der. Adet Kad. Der. Adet Kad. Der. Adet
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Resim – İş Eğitimi 5 1 Batı Anlayışına Dönük Türk Resim Sanatı Tarihi alanında çalışması olmak
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Beşeri ve İktisadi Coğrafya 1 1
Bölgesel Coğrafya 1 1
Katıhal Fiziği 3 1
İngiliz Dili ve Edebiyatı 3 1
DEVLET KONSERVATUARI
Ses Eğitimi 1 1
İKT.İDR.BİL.FAKÜLTESİ
Uluslararası İlişkiler 1 1
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
Hadis 1 1
Türk Din Musikisi 1 1
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Çevre Bilimleri 1 1 Toprakta Karbondioksit Salınımı konusunda çalışmış olmak
Hidrolik 1 1
Yapı 1 1
Elektr. Man. Al. ve Mik. Tekn. 4 1
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 1 1
Mimarlık 3 1
TIP FAKÜLTESİ
Nöroloji 1 1 Klinik Nörofizyoloji ve Algoloji Yan Dal uzmanlıkları olmak
Tıbbi Farmakoloji 1 1 Tıp Doktoru olmak
İç Hastalıkları 3 1 Endokrinoloji Yandal Uzmanı olmak
İç Hastalıkları 2 1 Onkoloji Yandal Uzmanı olmak
Radyoloji 4 1
Genel Cerrahi 4 1 Karaciğer nakli ile ilgili çalışması olmak
Tıbbi Genetik 5 1 Tıp Doktoru olmak
Fiz.Tıp ve Rehabilitasyon 5 1
TURİZM VE OTEL İŞL.Y.O.
Konaklama İşletmeciliği 2 1 Turizm Coğrafyası üzerine doktora yapmış olmak
VETERİNER FAKÜLTESİ
Cerrahi 3 1
İç Hastalıkları 1 1
ZİRAAT FAKÜLTESİ
Süt Teknolojisi 1 1 Süt Teknolojisi konusunda çalışmış olmak
TOPLAM 4 7 16

Bu ilan 15 Ağustos 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*