Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

duzce-universitesi-ogretim-uyesi-alimi

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden:

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara ve ilgili yönetmelikte aranan şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1 – Başvuru süresi ilanın yayım tarihi itibari ile 15 (onbeş) gündür. Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, diğer başvurular ilgili birimlere şahsen yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli dosya teslim eden adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

2 – Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 06.11.2008 tarihli Genel Kurul Toplantısında aldığı karar gereğince tüm Yardımcı Doçent adayları yabancı dil sınavına alınacaktır.

3 – Adayların atamalarının yapılabilmesi için; ilan edilen kadronun bölümüne/programına veya anabilim dalına uygun alandan mezun olmaları ve ilan edilen derecelere atanabilecek yeterliliğe sahip olmaları gerekmektedir.

BİRİMİ ANABİLİM DALI UNVANI DERECE ADET AÇIKLAMA
Fen Edebiyat Fakültesi
Sosyoloji Genel Sosyoloji ve Metodoloji Yrd.Doç. 1 1 Göç politikaları konusunda çalışmış olmak.
Orman Fakültesi
Orman Mühendisliği Orman Entomolojisi ve Koruma Yrd.Doç. 4 1 Orman yangınlarının amenajman planlarına entegrasyonu konusunda çalışmış olmak.
Havza Yönetimi Yrd.Doç. 5 1 Kayın ormanlarında aralamanın su verimi ve kalitesi üzerine etkisi konusunda çalışmış olmak.
Peyzaj Peyzaj Planlama Doçent 1 1 Peyzaj planlama konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi
Cerrahi Tıp Bilimleri Kalp ve Damar Cerrahisi Profesör 1 1 EVAR, TEVAR ve ECMO konularında deneyimli olmak ve kalp nakli yapılan ve yapay kalp destek cihazları implante edilen bir merkezde çalışmış olmak.
Dahili Tıp Bilimleri
Dahili Tıp Bilimleri Acil tıp Yrd.Doç. 1 1 Pediatrik ve radiodiognastik üzerine çalışmış olmak.
Nöroloji Doçent 1 1 Kantitatif EEG ve p300 olaya ilişkin potansiyeller konusunda çalışmış olmak.
Aile Hekimliği Yrd.Doç. 1 1 İş yeri hekimliği ve sigara bıraktırma sertifakalarına sahip olmak.
Farmakoloji Profesör 1 1 Karaciğerde siyonebakteri hepatotoksinlerinin enzimatik yolla belirlenmesi alanında çalışmış olmak.
Teknoloji Fakültesi
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Yrd.Doç. 5 1 Ağaç malzemede yoğunlaştırma modifikasyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Elektrik Elektronik Mühendisliği Doçent 2 1 Yapay zeka uygulamaları ve görüntü işleme konularında yayınları olmak.
Yrd.Doç. 5 1 Rüzgar santrallerinin dinamik modellenmesi konusunda çalışmış olmak.
İnşaat Mühendisliği Doçent 1 1 İnşaaat sektörüne yönelik sürdürülebilirlik konusunda çalışmış olmak.
İmalat Mühendisliği Doçent 1 1 Kam tasarımı, yatak titreşimleri, stirling motorları ve alternatif yakıt konularında çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesi
Biyomedikal Mühendisliği Yrd.Doç. 3 1 Biyoloji bilimleri ve biyomühendislik alanında doktora yapmış olmak.
Bilgisayar Mühendisliği Yrd.Doç. 4 1 Üçüncü nesil kablosuz ağlar ile araç kontrolü üzerine çalışmış olmak.
İşletme Fakültesi
Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Profesör 1 1 Avrupa Bilirliği sosyal politikası alanında çalışmış olmak.
Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yrd.Doç. 4 1 İşletme ortakları ve iş etiği konularında çalışmış olmak.
Yrd.Doç. 5 1 Stratejik birleşmeler ve insan kaynakları yönetimi konularında çalışmış olmak.
Uluslararası Ticaret Yrd.Doç. 2 1 Entelektüel sermaye ve mali tablolar konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi
Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yrd.Doç. 3 1 Eğitimde psikolojik hizmetler alanında doktora yapmış olmak.
Eğitim Yönetim Teftiş ve Planlaması Doçent 2 1 Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında doçent ünvanı almış olmak.
İlköğretim Bölümü Sınıf öğretmenliği Yrd.Doç. 3 1 Sosyal Bilgiler Öğretimi alanında doktora yapmış olmak ve öğretmen adaylarının eğitim felsefeleri üzerine çalışmış olmak.
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Resim Profesör 1 1 Plastik sanatlar alanında çalışmış olmak.
Doçent 2 1 Resim alanında çalışmış olmak.
Yrd.Doç. 3 1 Plastik sanatlar alanında doktora yapmış olmak.
Mimarlık Doçent 1 1 Mimarı tasarım ve mekansal dizim konularında çalışmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Spor Yöneticiliği Yrd.Doç. 5 1 Sporda insan hakları konusunda çalışmış olmak
Düzce Meslek Yüksekokulu
Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Mobilya ve Dekorasyon Yrd.Doç. 4 1 Ahşap malzemede yüksek sıcaklık ve yaşlandırma uygulaması konusunda çalışmış olmak.
Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu
Malzeme ve Mal. İşl. Tek. Lastik ve Plastik Teknolojisi Doçent 1 1 Harmonik analiz ve dinamik elektrokimyasal empedans spektorskopisi yöntemleri ile ilgili çalışmış olmak.
Lastik ve Plastik Teknolojisi Yrd.Doç. 1 1 Triol sentezinde, hidroperoksit ve zeolit kimyasında çalışmış olmak.

AÇIKLAMALAR

1 – Profesör kadrolarına başvuracak adaylar; başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını (6) altı takım hazırlayarak Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte başvuracaklardır.

2 – Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; 2547 sayılı Kanunda belirtilen niteliklere sahip adaylar, anabilim dalını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri özgeçmişlerini, doçentlik belgelerini ve diğer öğrenim belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını; dört (4) takım olarak Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte teslim edeceklerdir.

3 – Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçelerine ekleyecekleri, öğrenim belgelerini, (3) adet referans mektubu, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, Yabancı Dil Sınav Belgesini (ÜDS, KPDS veya Yükseköğretim Kurulunun eş değerliğini kabul ettiği diğer yabancı dil belgesi-en az 50 puan) kapsayan dört (4) takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime 2 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte başvuracaktır. Adaylar dilekçelerinde sınava girecekleri Yabancı Dili belirteceklerdir.

– Profesör ve Doçent adayların getirecekleri öğrenim belgelerinin noter onaylı olması ya da aslını getirmek kaydıyla Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nda onaylatılması gerekmektedir.

– Yardımcı Doçent adayların getirecekleri öğrenim belgelerinin noter onaylı olması ya da aslını getirmek kaydıyla başvuruda bulundukları birimlerin akademik veya idari amirine onaylatması gerekmektedir.

– Üniversitemiz Akademik Değerlendirme Kriterlerinde yer alan değerlendirme formu doldurularak dosyalarla birlikte teslim edilecektir.

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*