Çukurova Grubu İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

cukurova_grubu

 

ÇİMSATAŞ İTHALAT UZMANI ALIMI YAPACAK.

 

Çimsataş, sıcak dövme ve çelik döküm parçaları ham ve işlenmiş (bitmiş) olarak üreterek İş makinası ,otomotiv ,demiryolu ve tarım makinaları sektörüne yan sanayi olarak hizmet etmektedir.  1972 yılında faaliyete başlayan Çimsataş, sıcak dövme üretim , döküm üretim, iş makinası üretim, talaşlı üretim, ısıl işlem ve fren üretim tesisleri ile ülkemizde tek ve dünyada sayılı entegre tesislerinden biri olmuştur. Çeşitli lisans, know-how ve teknoloji transferi anlaşmaları ile sağlanan bilgi ve edindiği tecrübe birikimleriyle konusunda ülkemizin önemli ve lider kuruluşudur. Yaptığı ihracatlarla özellikle Batı Avrupa ülkelerinde güvenilir bir iş ortağı olmuştur. Avrupa’nın önde gelen firmaları olan  Liebherr, ZF , Daimler, Evobus,Knorr Bremse, Volvo, Steelwrist, Hydac, Epiroc ,Putzmeister ve Valeo müşterileri arasındadır.

Kuruluş yıllarından beri çeşitli marka ve modelde inşaat makinalarının, komple zincir, palet, makara, cer dişli, istikamet tekeri gibi yürüyüş takımlarını, tırnak, adaptör, bıçak gibi kazıcı ve delici uçların üretimini yapmıştır.  Ayrıca Çimsataş, 1981-1994 yılları arasında CATERPILLAR INC.-USA lisansı ile çeşitli modellerde lastik tekerlekli ve paletli loader üretmiştir. 1994 yılında LIEBHERR INDUSTRIEANLAGEN AG – GERMANY ile Teknoloji Transferi Anlaşması imzalamış ve 1995 yılından bu yana çeşitli modellerde LIEBHERR lastik tekerlekli ve paletli ekskavatör ile lastik tekerlekli loader üretmiştir. Çimsataş ayrıca, 1992 yılında LUCAS HDBS ile başlayan, daha sonra ARVIN MERITOR UK ile devam eden lisans anlaşması çerçevesinde ağır hizmet tipi fren sistemleri üreterek ağır ticari araç üreticisi müşterilerine hizmet vermiştir.

Dökümhanede yaş kum ve reçineli döküm sistemleri ile yıllık yaklaşık 13.000 ton ergitme kapasitesi ile döküm yapılabilmektedir. Çimsataş orta frekanslı indüksyon ergitme ocakları, otomatik kalıplama makinaları, reçineli kalıplama hattı, maça makinaları  üretim hatları ile  ve döküm tasarımda Novacast döküm simülasyon destekli programıyla sektöründe öne çıkmaktadır.

Dövme tesislerinde ise 2 x 4500 ton, 1x 2500 ton, 1×1600 ton, 1×1000 ton maxi preslerle 24.000 ton kapasiteye sahip olup kapalı kalıp dövme teknolojisi kullanılmaktadır. Dövme kalıp tasarımında  Deform Simulation desteği, üretiminde ise Work NC Cam Machining programları ve yüksek hızlı CNC tezgahlarının kullanımı ile ileri teknoloji Çimsataş’ta bir kez daha kendini göstermektedir.

Parça Üretim tesisleri günümüzün modern CNC tezgahlarıyla donatılarak özellikle otomotiv ve iş makinaları ana sanayiinin talaşlı imalat talebine cevap vermektedir.

Tav ve Temper Fırınları, Normalize Fırınları, Sementasyon Fırınları, İzotermik Tavlama Fırınları ve çeşitli indüksyon sertleştirme tezgahları ile ısıl işlemde Türkiye’de bir ekol olan Çimsataş haklı bir gurur yaşamaktadır.

1994 yılında Bureau Veritas Quality International (BVQI) ve T.S.E.’den  önce ISO 9002 daha sonra ISO 9001  Kalite Güvence Sistem Belgeleri alınmış ve 2003 ylından itibarende otomotiv sanayiinin gerekliliklerinden olan IATF 16949 sertifikasına sahip olmuştur. Çalışanlarının karşılaşabilecekleri sağlık ve güvenlik risklerini en alt düzeye indirebilmek amacıyla yaptığı çalışmalarının bir sonucu olarak,  BVQI tarafından ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası ile belgelendirilmiştir. 2020 yılında şirketlerin finansal verilerini, fikri mülkiyetlerini ve hassas müşteri bilgilerini korumalarına yardımcı uluslararası bir standart olan ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Çimsataş sahip olduğu ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem Sertifikası ile çevreye olan duyarlılığını da kanıtlamıştır.

Üretimde esneklik, yönetim kabiliyeti, müşteri odaklılık ve kısa teslim süresi, teknolojik bilgi birikimi, kalite yönetim sistemi, lisans ve know-how anlaşmalarındaki deneyimi Çimsataş’ın güçlü yönleridir.

Çimsataş teknolojik alt yapısı, finansal gücü, mükemmel servis sunumu ve yetenekli, enerjik çalışanlarıyla müşterilerine güven veriyor ve geleceğe güvenle bakıyor.  

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Mersin’de faaliyet göstermekte olan fabrikamızda görevlendirmek üzere aşağıda belirtilen özelliklerde çalışma arkadaşı arıyoruz.

 

  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun
  • İleri seviyede İngilizce yazışma ve konuşma yapabilen
  • Dış Ticaret Mevzuatına hakim, dokümantasyon, lojistik ve gümrükleme tecrübesi bulunan
  • Tercihen YYS (Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü) mevzuatı hakkında bilgi sahibi
  • MS Office uygulamalarını iyi seviyede kullanabilen, tercihen ERP tecrübesi bulunan
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf
  • Mersin’de ikamet eden veya edebilecek

ADAY KRİTERİ:

Tecrübe:

2 – 10 yıl tecrübeli adaylar

Askerlik Durumu:

Yapıldı, Muaf

Eğitim Seviyesi:

Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun)

 POZİSYON BİLGİLERİ:

Departman:

İthalat/İhracat

Çalışma Şekli :

Sürekli / Tam zamanlı

Pozisyon Seviyesi:

Uzman

Personel Sayısı:

Belirtilmemiştir

Ülke/Şehir:

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

1 yorum

  1. Benefm ie7in f6nemli olan orda bulunmak sayın sele7uk yf6ntem ile tanışmak, inşallah kabul edilriim eğer katılırsam kazandığım parayı eğitimim ie7in harcamak istiyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*