Ankara Çankaya Belediyesi Zabıta İş Başvuru Formu ve İş İlanı 2021

2021 yılı için Ankara Çankaya Belediyesi lisans ve önlisans mezunu 80 (12 kadın, 68 erkek) zabıta alımı yapacağını duyurdu. İlan detayları ve başvuru linkini yazımıza ekledik.

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
 • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ortaöğretim (Lise veya dengi) 2020-KPSSP94 Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İlana başvurmak için tıklayınız.

 

1 yorum

 1. Siz değerli abilerim artik caresiz kaldiğim için buraya yorum yazmak zorunda kaldim belki sesimi duyan biri olur diye defalarca çankaya belediyesine iş başvurusu yaptim hiç ilgilenen olmadi sadece alim yok dediler en çok zoruma giden ailece gönül verdiğimiz ve savunduğumuz uğruna bazen sevdiklerimizn kalbini bile kirdigimiz olduğu bu partinin ve belediyenin sevdalilari olarak ilk defa bir ricada bulundum beni işe alin bir iş verin çokmu şey istedim ben hep yaninizda oldum.sizleride hep yanimda zannediyordum öyle hissediyordum belki bağliliğimdan dolayi birsey istersem kirmazlar diye siz içimi nerden bileceksiniz sizi çok sevdiğimi nerden bileceksiniz meğer yanlizmişim çok yazik

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*