Anadolu Ajansı İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2023

anadolu-ajansı

Anadolu Ajansı İş Başvuru Formu

Anadolu Ajansı İş Başvurusu yaparak Anadolu Ajansı’nin ailesine katılabilirsiniz. Aynı zamanda Anadolu Ajansı iş ilanlarına bakabilir dilediğiniz ilana iş başvurusu yapabilirsiniz.

Anadolu Ajansı’nın tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi ile adeta özdeştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmadan 17 gün önce 6 Nisan 1920’de kurulan Anadolu Ajansı, TBMM’nin çıkardığı ilk yasaları duyurdu; Milli Mücadele’nin ve Kurtuluş Savaşı’nın her aşamasına, Cumhuriyet devrimlerine tanıklık etti.

İstanbul’un 16 Mart 1920’de resmen işgali ve Meclis-i Mebusan’ın kapanması üzerine Mustafa Kemal Paşa, Ankara’da toplanacak Meclis için seçim yapılmasını illere bildirdi. Artık İstanbul’da kalınamayacağını gören bazı aydınlar da bir süredir Milli Mücadele’ye katılmanın yollarını aramaktaydı. Bu gelişme, Anadolu Ajansı’nın kuruluşunu da sağlayacaktı.

Ankara’ya doğru yola çıkan iki ayrı kafilede yer alan sahibi Yunus Nadi (Abalıoğlu) ile gazeteci yazar Halide Edip (Adıvar), 31 Mart’ta Geyve’de buluştular. Tren istasyonundaki mola sırasında Ankara’ya gider gitmez ilk iş olarak “bir ajans teşkilatı” kurulmasının gerekliliğini görüştüler. Ajansın adını konuşurlarken; “Türk,” “Ankara,” “Anadolu” seçenekleri arasından “Anadolu Ajansı” isminde karar kıldılar.

Açık pozisyonlar için tıklayınız.

2 yorum

  1. fırat üniversitesi iletişim fakültesi radyo sinema ve televizyon bölümünden bu yıl mezun oldum okul kariyerim boyunca yani 4 yıl üniversite televizyonu olan fırat tv de çalıştım çalışma sürem içerisinde kameramanlık haber, haber montası proğram montjları reji ana kumanda ve resim seçici ilerini yaptım sizlere faydalı nolacağımı düşünüyorum . tlf 05347047632

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*