Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

akdeniz_universitesi

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden:

Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kadrolara müracaat eden adayların Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine” uymaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://personel.akdeniz.edu.tr/duyurular adresinden öğrenilebilir. Bu adresteki formun doldurularak başvuru dilekçesine eklenmesi.

Üniversitemizde görev yapan akademik personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir.

Doktora ve Doçent unvanı Yurtdışından alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

PROFESÖRLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 26.maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma

Yönetmeliğinin 17.maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe (Adayların dilekçelerinde Başlıca Araştırma Eserini belirtmesi)

Özgeçmiş

Bilimsel çalışma ve yayınlarından 6’şar takım,

Lisans, Yüksek Lisans belgesi,

Doktora belgesi, Doçentlik belgesi,

1 adet fotoğraf,

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

DOÇENTLER İÇİN

2547 Sayılı Yasanın 25.maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Dilekçe

Özgeçmiş

Bilimsel çalışma ve yayınlarından 4’er takım

Lisans, Yüksek Lisans belgesi,

Doktora belgesi, Doçentlik belgesi,

1 adet fotoğraf

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

BİRİMİ BÖLÜM A.B.D/PROGRAM UNVANI DER. ADET AÇIKLAMA
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Histoloji ve Embriyoloji Profesör 1 1 Histoloji ve Embriyoloji alanında doktora yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji Doçent 1 1 Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyoloji Profesör 1 1 Tıbbi genetik doktorası olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Tıbbi Farmakoloji Profesör 1 1 Tıp Fakültesi mezunu ve Farmakoloji doktorası olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp Doçent 1 1 Acil Tıp uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi Profesör 1 1 Genel Cerrahi uzmanı olmak. Organ Nakli (böbrek, karaciğer ve pankreas nakli) deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Göğüs Cerrahisi Doçent 1 1 Göğüs Cerrahisi uzmanı olmak. Akciğer transplantasyonu alanında akademik deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji ve Reanimasyon Doçent 1 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olmak.
Edebiyat Fakültesi Tarih Ortaçağ Tarihi Doçent 3 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Siyasih Tarih Doçent 3 1 Ermeni lobiciliği alanında akademik deneyimi olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Müh. Elektrik Makinaları Doçent 1 1 Doktorasını Elektrik Mühendisliği alanından almış, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bilim alanı Doçenti olmak ve Güç Elektroniği konularında akademik deneyimi olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim Profesör 1 1
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ortodonti Doçent 1 1 Hava yolu ve diş eksikliği problemleri konusunda akademik deneyimi olmak.
Teknik Bilimler M.Y.O. Bitkisel ve Hayvansal Üretim Organik Tarım Doçent 1 1 Doçent unvanını meyve yetiştirme ve ıslahı alanında almış olmak ve çeşitli meyve türlerinde içsel hormonlar, karbonhidratlar ve antioksidanlar konusunda akademik deneyimi olmak.
Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*