Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Abdullah-Gül-Üniversitesi

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN :

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

GENEL ŞARTLAR

1-Üniversitemiz birimlerine aşağıda belirtilen şartları taşıyanlardan öğretim üyesi alınacaktır.

2-Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır.

3-Kanuni şartlara haiz adayların, ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na, şahsen başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi tatile geldiği takdirde; bir sonraki iş günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir.

4-657 sayılı Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

5-Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.

6-Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak olan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

YARDIMCI DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde yabancı dilini ve başvurduğu bölümü belirtecektir. Varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri ( Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosyayla birlikte başvuracaklardır. Adaylar; KPDS, ÜDS’den veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınavından aldıkları notlara bakılmaksızın ” Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin ” 6. ve 7. maddeleri gereğince yabancı dil sınavına tabi tutulacaklardır.

BİRİMİ UNVANI BÖLÜM DER. ADET ARANAN NİTELİKLER
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Yardımcı

Doçent

(1), (2), (3)

İktisat 4 1 Doktora, yüksek lisans, ve lisans derecelerini ekonomi alanından almış olmak; uluslararası ekonomi, büyüme ve gelişim ekonomisi, enerji ekonomisi, uygulamalı ekonomi ve uygulamalı ekonometri üzerine araştırma çalışmaları, uluslararası bilimsel hakemli dergi yayınları ya da konferans sunumları veya yayınları bulunmak.
1-Eğitim-öğretim %100 İngilizce olacağından bütün kadrolara yapılacak müracaatlar Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının 28.06.2009 tarih 27272 sayı ile Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğinin 7 inci maddesinin 3 üncü fıkrasının (b) ve (c) bentlerinde belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olması gerekmektedir.

2-Tercihen dünyanın ilgili alanda prestijli ve önde gelen üniversitelerinden doktoralı olmak.

3-Araştırma ve yayınları ile Üniversitemize ciddi katkı yapma potansiyeli bulunmak.

NOT:

1-En son müracaat tarihi 17/10/2014 günü saat 17.00 kadar,

2-İlanımız Posta Gazetesinde 03/10/2014 tarihinde yayımlanmıştır.

3-Eğitim dili İngilizce olan veya yurt dışında doktora yapmış olan adaylar hariç diğer adayların yukarıda istenilen belgelere ilaveten yabancı dil belgelerini teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Adresi: Abdullah Gül Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Aşık Veysel Bulvarı Erciyes Teknopark No: 4/67-A 38039 Melikgazi / KAYSERİ Tel: 0352 224 88 00

Dilerseniz Bu İlanı Paylaşabilirsiniz.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*